Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

I NIEDZIELA ADWENTU 2. 12. 2018

 

1

   W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła  przypada:
 pn  – św. Franciszka Ksawerego /K/, wt  – św. Jana  Damasceńskiego /KD/i św. Barbary/Dz M/, czt  – św. Mikołaja /B/,  pt  – św. Ambrożego /BD/.

2

   W Pierwszy Czwartek miesiąca spowiedź w Bajdach od godz. 1615. Po niej Msza św.

3

   W Pierwszy Piątek - spowiedź w Ustrobnej od godz. 1600 i Roraty o godz. 1700.
W Bajdach Msza św. również o godz. 1700.

4

   W sobotę,  8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP  Msze św. w tym dniu o gdz.1600 w Bajdach i o 1700 w Ustrobnej na której uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej otrzymają w ramach przygotowań do I Komunii św. Medaliki Niepokalanej. Na tę uroczystość zapraszamy uczniów wraz z rodzinami.

5

   Przyszła niedziela ta  jest Dniem Pomocy Kościołowi na Wschodzie.   Jej zamiarem jest duchowe i materialne wsparcie kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Przed kościołami w naszej parafii zbierane będą ofiary do puszek
z przeznaczeniem na ten cel.

6

   W drzwiach wahadłowych w kościele w Ustrobnej został zamontowany siłownik. Drzwi nieco ciężej się otwierają. Przy zamykaniu prosimy ich nie dociskać. Zamykają się same. 

7

     Za sprzątanie kościoła i poniesione koszty  „Bóg zapłać” rodzinom:   
Władysława Krok, Rusyn Katarzyna, Ross Irena, Szeller Wioletta, Kowalska Jolanta, Maciejczyk Katarzyna, Godek Małgorzata, Kurylak Krystyna.

    O posprzątanie prosimy rodziny: Węgrzyn Wiesława, Kądej Maria, Sroka Danuta, Kapral Urszula, Walaszczyk Władysław, Pelczar Zbigniew.