Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU 3. 01. 2021

 

1

   W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada:  
śr –  Uroczystość Objawienia Pańskiego , ndz – Uroczystość Chrztu Pańskiego.

2

    W środę Uroczystość  Objawienia Pańskiego inaczej Trzech Króli. To święto obowiązkowe. Porządek Mszy św. niedzielny. Poświęcenie kredy  i kadzidła na każdej Mszy  św. Ofiary z Mszy św. przeznaczone na misje.
W tym dniu przypada rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji.  

3

   Na półce z prasą w Ustrobnej i Ołtarzu św. Jadwigi w Bajdach znajdują się dwa numery Apostolstwa Chorych. Jest to miesięcznik adresowany  do osób starszych i chorych. Zwracam się więc do rodzin w których są starsi i chorzy parafianie, aby przyjrzeć się tej propozycji. Czasopismo dla chorych jest bezpłatne. Wystarczy tylko zgłosić zamówienie w zakrystii, abyśmy wiedzieli ile sztuk zamawiać.

4

  Przy drzwiach świątyń będziemy rozdawać broszurę diecezjalną „Wizyta duszpasterska”. Jest bezpłatna. Znajdziemy w niej wiele praktycznych rzeczy jak: znaczenie błogosławieństwa, wody święconej, uwagi dotyczące dyspensy od uczestnictwa w Mszach św., korzystania z transmitowanej Mszy św. oraz Komunii św. Duchowej. Zachęcamy, aby zapoznać się z jej treścią.

5

    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Jan Kielar z Bratkówki. Jego pogrzeb odbył się w środę.
                                                                                                             Wieczne odpoczywanie….