Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

II NIEDZIELA WIELKANOCNA 8. 04. 2018

1

   W tym tygodniu w kalendarzu  liturgicznym  Kościoła  przypada : pn – Uroczystość Zwiastowania NM Panny, pt – św. Marcina I /P M/.

 2

   Jutro przeniesiona liturgicznie Uroczystość Zwiastowania Pańskiego -  Dzień Świętości Życia.  Prosimy o modlitwę w intencji ochrony życia każdego człowieka oraz  za wszystkich troszczących się o życie. Osoby chętne na Mszy św. o godz. 1800 będą mogły podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

3

   We wtorek w Frysztaku nasza młodzież gimnazjalna przyjmie sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów
i ich rodzin.

4

W piątek / 13. 04 / po Mszy św. w kościele w Ustrobnej odbędzie się spotkanie  rodziców – uczniów klas drugich szkół podstawowych – którzy w naszym kościele w roku 2019 przystąpią do I Komunii Świętej. Spotkanie ma charakter organizacyjny przed tegoroczną Pierwszą Komunią Świętą.  Zapraszamy.

5

   W dniach od  13 – 15. 04 br. w Domu Rekolekcyjnym w Niechobrzu odbędą się rekolekcje trzeźwościowe dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Temat rekolekcji: Powstań i żyj. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Kot - Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości. Koszt pobytu 80 zł. Zapisy pod tel. 17 863 59 63.

6

    W III Niedzielę Wielkanocną, 15 kwietnia, rozpoczyna się X Tydzień Biblijny połączony
z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego
.

W tym roku będzie czytany list do Rzymian. TVP objęła swoim patronatem to wydarzenie.
   Oficjalne obchody X Tygodnia Biblijnego rozpoczną się w sobotę, 14 maja, w kościele św. Krzyża w Rzeszowie  (ul. 3 Maja)  Mszą św. o godz. 18.30, po czym rozpocznie się czytanie Pisma św. do godz. 2400.
   W niedzielę, 15 maja, o godz. 900 w katedrze rzeszowskiej będzie miała miejsce Msza św. inaugurująca X Tydzień Biblijny pod przewodnictwem bp. Kazimierza Górnego, transmitowana przez Katolickie Radio Via.

 7

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary  „Bóg zapłać” rodzinom:   
Marta Białas, Wioletta Penczar, Maria Czaja, Teresa Ochała, Magdalena Wójcik, Stanisław Walczak . 
  O posprzątanie proszę rodzinom: Anna Armata, Helena Lachowska Barbra Słowik, Beata Twaróg, Maria Szmyd.