Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8. 03. 2020

 

1

   Dzisiaj przeżywamy Dzień Modlitwy za Kościół Misyjny. Zachęcamy do modlitwy w intencji misji, postu czy  ofiar które zbieramy do puszek po Mszach św.

2

   Trwa wizytacja kanoniczna w parafii. W poniedziałek o godz. 800 Msza dla seniorów i osób chorych. Zapraszamy. Następnie Ks. Biskup spotka się z uczniami i nauczycielami szkół
w Ustrobnej i Bratkówce.

3

   W piątek,  na Drogę Krzyżową i Mszę św. zapraszamy młodzież która przyjęła sakrament bierzmowania. Po niej bierzmowani otrzymają  indeksy z adnotacją o przyjętym sakramencie.

4

W sobotę o godz. 1000 spotkanie scholii w domu parafialnym w Ustrobnej.

5

   Zachęcamy parafian do włączenia się w wielkopostną pomoc dla potrzebujących. Kosze św. Antoniego do których  można składać nie psujące się produkty żywnościowe będą wystawione w naszych świątyniach.

6

   Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na XXXI Wieczór Charyzmatyczny, z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała, który odbędzie się
w dniu 11 marca w DD Tabor przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 1800.
W trakcie spotkania: konferencja, Msza Święta i adoracja.

7

   W sobotę  21 marca 2020 r. odbędzie się   40 Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę. W programie, obok Eucharystii pod przewodnictwem abpa Wacława Depo oraz Drogi Krzyżowej na wałach, przewidziane są prelekcje liderów ruchów obrony życia w naszym kraju. Chętni mogą dojechać na Jasną Górę indywidualnie lub skorzystać z autokaru z Rzeszowa /zapisy tel.: 12 421 08 43/. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka.pro-life.pl .

8

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej  odeszła: Waleriaśp. Bil  z Bajd. Jej pogrzeb odbył się w czwartek.                                Wieczne odpoczywanie…

9

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary „Bóg zapłać” rodzinom sprzątającym: Margański Jerzy, Malska Dorota, Bożek Maria, Pietryka Joanna, Szeller Wioletta.

   O posprzątanie  prosimy rodziny: Jolanta Kowalska, Władysława Krok, Irena Ross, Janina Kozak, Katarzyna Rusyn, Marek Maciejczyk.