Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20. 03. 2022

1

   W kalendarzu liturgicznym Kościoła w tym tygodniu przypada: pt – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu jak co roku podejmujemy duchową adopcję dziecka poczętego. Osoby chętne do adopcji duchowej mogą odebrać przyrzeczenia przy prasie w Ustrobnej i Ołtarzu św. Jadwigi w Bajdach. W piątek 25.03 będzie je można złożyć w Bajdach o po drodze krzyżowej o godz. 1600  i Ustrobnej po Mszach św. o godz. 1700 i 2000.

2

   W 25 marca br. minie 30 lat od utworzenia diecezji rzeszowskiejPamiętajmy w modlitwie o naszych pasterzach i całej wspólnocie Ludu Bożego.

3

   W piątek w Bajdach  droga krzyżowa o godz. 1600, po niej obrzęd Komunii św. W tym dniu Mszy św.
w Bajdach nie będzie.    

4

   Także w piątek 25 03 2022 Ojciec święty dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt ten ma związek z Objawieniami  w Fatimie i trwającą Wojną na Ukrainie. Akt ten będzie odmówionyw łączności z Ojcem Świętym w Ustrobnej o godz. 1700 .

5

   Mszą św. o godz. 2000  /25 03./ w Ustrobnej rozpoczniemy Ustrobiańską Drogę Krzyżową.
Pół godz. wcześniej będzie możliwość spowiedzi.

6

   Na cmentarzu w Ustrobnej zostały wykonane prace ziemne mające na celu uporządkowanie wysypiska śmieci. Proszę zachowywać czystość na cmentarzu i jego otoczeniu. Zużyte dekoracje składamy już wnowo wyznaczonym miejscu które wyraźnie jest opisane.  Kto może niech zabieraje do domu. Zakłady kamieniarskie proszę, aby materiał z rozburzonych nagrobków i jakiekolwiek resztki budowlane zabierały ze sobą. Będe je jeszcze o to prosił osobiście Proszę rodziny zamawiające usługęo dopilnowanie tej sprawy. W otoczenie cmentarza nikt nie przywozi już nic. Prosimy was, abyście ograniczyli ilość dekoracji na grobach. Zachęcam, aby rezygnować z wieńców zwłaszcza plastikowych.Informukcie o tym żałobniów
z poza parafii. Oszczędność pozwoli nam podciągnąć prąd na cmentarz i wybudować chłodnię. Wszelkie przedmioty pozostawiane przy tujach będą usuwane. Wiaderko przy studni nie jest na śmiecie tylko wodę.

    7

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary dziękujemy rodzinom: Urbanek Bożena, Krasowska Władysława, Gromek Wojciech, Urbanek Stanisława, Zajchowska Maria, Częczek Maria.
   O posprzątanie  prosimy rodziny: Król Magdalena, Rec Romana, Leśniak Irena, Gądela Maria, Dudek Danuta, Jucha Zofia.