Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22. 03. 2020

1

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną prosimy i informujemy :

2

   Pozostańcie w domach i uczestniczcie w liturgiach Mszy św. przez pośrednictwo mediów. / radio, telewizja,  internet  / pamiętając o Komunii św. duchowej. Do 29 marca biskup rzeszowski udzielił dyspensy od uczestnictwa w Mszach św.

3

   Prosimy aby w przypadku awarii radia zgłaszać to telefonicznie do kancelarii  /Tel 791 588 875/. Prosimy, by nie wyrzucać sprzętu, gdyż jest po prostu do wymiany. Jeśli koś potrzebuje odbiornik proszę o kontakt telefoniczny.

4

   Każdego dnia bezpośrednio po Mszy św. istnieje możliwość spowiedzi świętej
w wyodrębnionej części kościoła /kaplica św. Jana Kantego/
z zachowaniem zasad higieny.

5

   Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie mogła być sprawowana dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół. Wówczas też zostanie ogłoszony termin tej celebracji.

6

   Dopuszczone są dwie formy udzielania Komunii Świętej: do ust i na rękę. Wybór należy do wiernego przystępującego do niej. Komunię świętą na rękę należy przyjmować na lewą dłoń /na wysokości serca/ podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką podać sobie Komunię świętą do ust – w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza. Należy ją spożyć w obecności duchownego.

7

   Proponujemy, aby Msze św. za zmarłych z Bajd były odprawiane w Ustrobnej. Jeśli uczestniczymy w nich przez media nie ma znaczenia gdzie sprawowana jest Msza św. Brak sprzeciwu telefonicznie  lub osobiście uznam za zgodę.

8

     Konferencja Episkopatu Polski poinformowała, że został odwołany termin narodowej pielgrzymki do Rzymu planowanej na 17 maja br.