Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ / PALMOWA / 10. 04. 2022

 

 

 1

   Dzisiaj Niedziela Palmowa . Rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne, czyli trzy wielkie dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

 2

   W poniedziałek, wtorek i środę. Msze św. o godz. 700 . Spowiedzi w tych dniach pół godziny przed Mszą św. i  czasie trwania różańca o godz. 2030

Oraz w:   Bajdach - poniedziałek i środę od 1700 do 1745.
                 Ustrobnej
- poniedziałek i środę od 1800 do 1900 .

3

   W Wielką Środę o godz. 1930 w Bajdach droga krzyżowa poprowadzona będzie ulicami tej miejscowość. Zapraszamy serdecznie.

 

 

4

   W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej w Ustrobnej i Bajdach o godz. 1800. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy”. Panów strażaków prosimy o tradycyjne podjęcie warty przy Grobie Pańskim. Parafialny Zespół „Caritas” będzie rozprowadzał po liturgii „Chlebki Wielkanocne”. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc
dla potrzebujących parafian.

 

 5

  W Wielki Piątek Droga Krzyżowa w Ustrobnej o godz. 1730. Po niej Liturgia Męki Pańskiej, Gorzkie Żale i adoracja przy Bożym Grobie. W Ustrobnej o godz. 2030 czuwanie poprowadzi młodzież.
W Bajdach Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800  W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

 6

   W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów: Ustrobna: godz. 900 i 1200, Bratkówka w Domu Ludowym 1000 ; Bajdy 1100. Początek Liturgii Wigilii Paschalnej w Bajdach i Ustrobnej o godz. 1900 . Złożą się na nią poświecenie ognia, wody, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz uroczysta Eucharystia. Na liturgię Wielkiej Soboty prosimy by wziąć ze sobą zabezpieczone świece. W Bajdach po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu, odśpiewanie „Ciebie Boga wysławiamy” i zakończenie adoracji.

7

   W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja o godz. 600 rano - po niej Msza św. Pozostałe Msze św. bez zmian. Na procesję proszę wziąć baldachim.

 8

Zapowiedzi …

 9

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary „Bóg zapłać” rodzinom:  Bożek Maria, Korczyńska Ewa, Liana Małgorzata, Mercik Monika, Szarek Janina, Piróg Jolanta.  

O posprzątanie proszę rodziny: Jucha Danuta, Dziadosz Piotr, Dziadosz Krzysztof, Pietryka Joanna, Kowlaska Jolanta.