Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ / PALMOWA / 25. 03. 2018

 1

   Dzisiaj Niedziela Palmowa – Światowy Dzień Młodzieży. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Paschy Jezusa Chrystusa, której sercem i centrum jest Święte Triduum Paschalne, czyli trzy wielkie dni Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

 

 2

   W poniedziałek  tj. jutro  Msze św. o godz. 800 i 1700. To dzień spowiedzi św.         
Program :

We  wtorek Msza św. tylko o godz. 800.  

 

 

3

   W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej w Ustrobnej i Bajdach   o godz. 1700. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy”. Panów strażaków prosimy o tradycyjne podjęcie warty przy ciemnicy i Grobie Pańskim. Parafialny Zespół „Caritas” będzie rozprowadzał po liturgii „Chlebki Wielkanocne”. Zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc dla potrzebujących parafian.

 

 4

  W Wielki Piątek Droga Krzyżowa w Bajdach i Ustrobnej o godz. 1700. Po niej Liturgia Męki Pańskiej, Gorzkie Żale i adoracja przy Bożym Grobie.
W Ustrobnej o godz. 2000 czuwanie poprowadzi młodzież. W Wielki Piątek obowiązuje
post ścisły.

 

 5

   W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów: Ustrobna: godz. 900 i 1200 Bratkówka w Domu Ludowym 1000 ; Bajdy 1100. Początek Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 1800 . Złożą się na nią poświecenie ognia, wody, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz uroczysta Eucharystia. Na liturgię Wielkiej Soboty prosimy by wziąć ze sobą zabezpieczone świece.
W Bajdach po liturgii wystawienie Najświętszego Sakramentu, odśpiewanie „Ciebie Boga wysławiamy” i zakończenie adoracji.

6

   W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja o godz. 600 rano - po niej Msza św. Pozostałe Msze św. bez zmian. Na procesję proszę wziąć baldachim, feretrony i obrazy. Na Mszę św.
o godz. 1100 zapraszamy dzieci.

7

Zapowiedzi …

8

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary  „Bóg zapłać” rodzinom: Stefański Andrzej, Pasterczyk Jerzy, Monika Lorens, Kazimiera Skórniewska, Józefa Witkoś, Tadeusz Wiewiórski  
O posprzątanie proszę rodziny: Iwona Paczosa, Teresa Wilusz, Tadeusz Furtek, Stefan Majerski, Janusz Guzek, Katarzyna Walczak