Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 26. 12. 2021

1

   W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła wspomina:  pn - św. Jana apostoła,
wt – św. Młodzianków – Męczenników,
pt – św. Sylwestra /P/, sb – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

2

   Jutro  obchodzi  imieniny Ks. Biskup  Ordynariusz Jan Wątroba. Prosimy parafian o modlitwę w intencji  Pasterza naszej diecezji.

3

   W piątek  31grudnia zakończenia roku kalendarzowego. Msza św. i nabożeństwo w Bajdach i Ustrobnej o godz. 1500.  Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Bisku Ordynariusz  udzielił w tym dniu dyspensy od pokarmów mięsnych. 

4

   W sobotę wypada w Nowy Rok - Uroczystość św. Bożej Rodzicielki. Msze św. w porządku niedzielnym. Modlimy się o pokój na świecie. Za odśpiewanie hymnu ” Stworzycielu Duchu,  przyjdź” istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Odprawimy je o 1600 po nim będzie Msza św.  

5

    W przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Msze św. o godz. 1100 zapraszamy dzieci. Ofiary z Mszy św. przeznaczone będą na prace przy naszych kościołach /składka inwestycyjna/.

6

   W tym roku z powodu obostrzeń sanitarnych  nie będzie wizyty duszpasterskiej.

7

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary dziękujemy rodzinom: Nowotyńska Teresa, Wesołowska Zofia, Nowotyńska Joanna, Stec Lidia Pieniądz Wiesław, Wewiórski Zbigniew, Wewiórska Danuta.
   O posprzątanie  prosimy rodziny: Bardzik Stanisława, Bardzik Renata, Bardzik Bożena, Bardzik Krystyna, Krężołek Aleksandra, Bieryło Irena.  

8

  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Leszek Zajchowski z Bajd.
Jego pogrzeb obył się w środę.

                                                                                                                                    Wieczne odpoczywanie …