Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27. 06. 2021

1

   W tym tygodniu kalendarz liturgiczny kościoła wspomni: pn – św. Ireneusza /BM/,wt – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, śr - Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego, czt – św. Ottona /B/.

2

   W związku z pożarem, który w minioną sobotę wyrządził ogromne zniszczenia w Nowej Białej k. Nowego Targu /spłonęło ponad 40 budynków/ dzisiaj  27 czerwca/ przy naszych kościołach po Mszach św. kwestujemy  do puszek na pomoc poszkodowanym.

3

Od  dzisiejszej niedzieli - przez czas wakacji Msza św. w Ustrobnej
z godz. 1600 zostaje przeniesiona na godz. 1800 !!!

4

   W Bajdach  możliwość  spowiedź  w pierwszy czwartek miesiąca od godz. 1900 - 1930. Mszy św. nie będzie.

5

    W Ustrobnej w pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 1715- po niej Msza św. i nabożeństwo  pierwszo piątkowe.

6

    Msza św. i nabożeństwo  pierwszo piątkowe  w Bajdach rozpocznie się w tym dniu o godz. 1900.

7

    W pierwszą sobotę miesiąca w Ustrobnej,  nabożeństwo pierwszych sobót  o godz. 1800 
- po nim Msza św.

8

    W przyszłą niedzielę na Mszę św. ofiary z Mszy św. przeznaczone są na konserwacje naszych świątyń /składka inwestycyjna/.

9

Zapowiedzi …

10

  W czasie kolędy w roku 2010 zbieraliśmy od parafian archiwalne zdjęcia Ustrobnej i jej mieszkańców, najczęściej w kontekście wydarzeń religijnych. Ukażą się one – inspirowane mottem – „ocalić od zapomnienia” na stornie internetowej: „Ustrobna w dźwięku i obrazie”. Zdjęcia przyniosą ze sobą wspomnienia osób, wydarzeń i miejsc. Jeśli ktoś będzie chciał włączyć się poszerzenia zasobu strony – zapraszamy. Interesujące są wszystkie zdjęcia - nie tylko o charakterze religijnym.
   Prosimy o pomoc w ustalaniu osób,  wydarzeń  czy dat. Będziemy podawać informację z czyich zbiorów rodzinnych pochodzą dane zdjęcia. Jeśli ktoś po dziesięciu latach zmieniłby zdanie i nie chciałby publikować materiału prosimy o kontakt. W planie jest także publikacja filmów wykonanych z racji różnych wydarzeń.                       

11

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary  „Bóg zapłać” rodzinom:  Przybyła Paulina, Krajewska Danuta, Kolbusz Jan, Kilar Elżbieta, Witkoś Artur, Krok Michał. Twaróg Jacek.
   O posprzątanie  prosimy rodziny: Sikora Dorota, Sołtysik Magdalena, Lidwin Barbara, Lidwin Kazimiera, Zwieran Mariola, Furtek Elżbieta.

13

   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Jan Szpiech z Ustrobnej Starej Wsi. Jego pogrzeb odbędzie się jutro w Ustrobnej.

                                                                                                                                Wieczne odpoczywanie …