Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 7. 07. 2019

1

   W tym tygodniu kalendarz  liturgiczny  Kościoła  wspomina:  pn – św. Jana z Dukli,  czt – św. Benedykta ,   pt – św. Brunona z Kwerfurtu /BM/, sb – św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Marii,

2

   W sobotę   przed południem, nasza parafia będzie gościć XXXV  Pielgrzymkę Młodzieży o Trzeźwość Narodu z Warszawy do Miejsca Piastowego. Goście nawiedzą najpierw kościół parafialny. Po modlitwie, Panie z Caritasu i Akcji Katolickiej ugoszczą pielgrzymów  w Domu Ludowym.

3

   W przyszłą niedzielę po Mszach  Świętych przy naszych kościołach będziemy  kwestować na rzecz Kubusia Chroniaka z Jaszczwi. Dziecko mimo krótkiego życia - przeszło i ma przejść ciężkie operację serca. Zachęcamy, by miarę swoich możliwości włączyć się w pomoc dla Kubusia.

4

   Zmianie w parafii podlegać będzie  rozprowadzanie czasopism katolickich. Jeżeli jakaś osoba czy rodzina życzy  sobie prenumeratę „Niedzieli”, „Źródła” , „Gościa Niedzielnego”, jakiego kol wiek innego  także dla młodzieży czy dzieci/proszę zgłosić to w zakrystii . Na zgłoszenia czekamy do końca lipca.

5

   Przypominamy, że sprawy kancelaryjne najlepiej jest realizować w dni powszednie bezpośrednio po Mszach św.

6

   Informujemy, ze nowy kontener  na  makulaturę  pojawił się na parkingu parafialnym w Ustrobnej. Zachęcamy do składania w nim niepotrzebnej makulatury.

7

Zapowiedzi …

8

   Za sprzątanie i złożone ofiary  „Bóg zapłać” rodzinom:  Kocur Maria, Czekańska Bogusława,  Stefański Sławomir, Pasterczyk Elżbieta, Lorenc Monika, Skórniewska Kazimiera.
  O posprzątanie proszę rodziny: Wewiórska Teresa, Pasterczyk Jerzy, Stefański Andrzej, Paczosa Iwona, Witkoś Józefa, Wiewiórski Tadeusz