Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11. 08. 2019

 

1

   W tym tygodniu kalendarz  liturgiczny  Kościoła  wspomina:  śr – św. Maksymiliana Kolbego /KM -w naszym dekanacie odpust w parafii Stępina/, pt – Wniebowzięcie NM Panny, sb – św. Jacka/K /

2

  W czwartek  Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. a wieńców o godz. 900 i 1100.  Dzień ten jest również kolejną – 99 rocznicą „Cudu nad Wisłą” – ocalenia naszej niepodległości i zwycięstwa nad armią rosyjską. 

3

   W przyszłą niedzielę 18 sierpnia nasza parafia organizuje pielgrzymkę do parafii Strachocina - gdzie urodził się św. Andrzej Bobola. Wyjazd nastąpi o godz. 12 30 .
z parkingu pod kościołem Ustrobnej. Powrót ok. 1900. Koszt w zależności od ilości osób.

Zapisy w zakrystiach i telefonicznie.

4

 Dożynki Diecezjalne odbędą się w Katedrze Rzeszowskiej w niedzielę 25. 08. 2019 r.  

5

   Rodziców uczniów klas 1 – 8 prosimy aby nie nabywali katechizmów i ćwiczeń do religii gdyż zostały one już zakupione .

6

  Bardzo dziękuje parafianom którzy przez trzy dniu pracowali przy czyszczeniu kostki wokół kościoła oraz na chodnikach do niego prowadzących. Bardzo żmudna praca na kolanach. Bóg zapłać. Pozostała jeszcze do oczyszczenia część chodnika z parkingu do kościoła.  Jeśli są osoby mogące pomóc w tej pracy - prosimy o nią  w poniedziałek po Mszy św.

7

   Za sprzątanie i złożone ofiary  „Bóg zapłać” rodzinom : Furtek Anna, Rybicka Barbara, Mastyga Magdalena, Czaja Marek, Szmyd Maria, Kocur Krzysztof.
  O posprzątanie proszę rodziny: Kocur Anna, Bogusz Amelia, Aszlar Anna, Lech Małgorzata, Rybicka Krystyna, Kędra Maria .