Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12. 08. 2018

 

1

   W tym tygodniu w kalendarzu  liturgicznym  Kościoła  przypada : wt –  św. Maksymiliana Marii Kolbego / KM/,  śr –  Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny,  pt –  św. Jacka /K/.

2

  W środę  Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św. a wieńców o godz. 900 i 1100.  Dzień ten jest również kolejną – 98 rocznicą „Cudu nad Wisłą” – ocalenia naszej niepodległości i zwycięstwa nad armią rosyjską. 

3

   Przy cmentarzu w Ustrobnej zakończył się pewien etap prac ziemnych. Bardzo dziękuję parafianom, oraz właścicielom działek spoza parafii, którzy umożliwili przejazd samochodów z ziemią przez swoje parcele. Chcemy teraz uporządkować trasę przejazdu samochodów
i teren działki przycmentarnej. Zwracam się z prośbą do chętnych parafian o pomoc.
O ile pozwoli pogoda w piątek po Mszy św. ok godz. 1840 rozpoczniemy prace. Proszę wziąć tylko rękawice, grabie metalowe czy łopaty.

4

   W najbliższą sobotę / 18. 08 /odbędzie się w Ustrobnej uroczystość odsłonięcia pierwszego pomnika Szlaku Orląt Lwowskich. Uroczystość rozpocznie Msza św. w kościele parafialnym o godz. 1200 sprawowana w intencji m.in. naszego parafianina Jana Charlewskigo poległego
w walkach o Lwów w 1918 r. Po Mszy św. uroczystość kontynuowana będzie na placu przy Domu Ludowym w Ustrobnej przy pomniku Szlaku Orląt Lwowskich. Na uroczystości zapraszamy wszystkich parafian.           
Program
:     https://www.wojaszowka.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=1&schemat=&dzialy=1&akcja=artykul&artykul=1708

5

   We wrześniu rozpocznie się kolejny cykl przygotowań osób dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu bierzmowania Komunii św. Bliższych informacji udzielają: ks. Wiesław Rafacz i ks. Tomasz Bać. Informacje są też dostępne na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl.

6

   Za sprzątanie kościoła i poniesione koszty  Bóg zapłać rodzinom:    
 Stanisława Bardzik, Roman Bardzik, Krystyna Bardzik, Aleksandra Krężołek, Bożena Bardzik, Irena Bieryło
    O posprzątanie prosimy rodziny: Anna Bieryło, Janina Szarek, Zofia Bednarska, Barbara Olbrycht, Jan Szarek, Bernadett Cynarska.

7

   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Ilona Goleń z Ustrobnej . Jej pogrzeb odbył się wczoraj na cmentarzu w Ustrobnej.                                                         
                                                                                                                   Wieczne odpoczywanie…