Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 8. 08. 2021

 

1

   W tym tygodniu kalendarz liturgiczny kościoła wspomina:  pn – św. Teresę Benedyktę od Krzyża /Dz.M/,  wt – św. św. Wawrzyńca /Diak M/śr – św. Klarę /Dz/, czt  pt – św. Maksymiliana Marię Kolbego /KM/ - w dekanacie odpust w Stępinie, ndz – Wniebowzięcie NM Panny.

2

    W sobotę  Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św.
a wieńców o godz. 900 i 1100.  Dzień ten jest również 101 rocznicą „Cudu nad Wisłą” – ocalenia naszej niepodległości
i zwycięstwa nad armią rosyjską.

3

   W kościele w Bajdach na ołtarzu głównym i na ołtarzu św. Jadwigi Królowej pojawiły się nowe świece. Są estetyczne, trwałe i liturgiczne. Są symbolem ofiary. Takie świece pojawiły się również na ołtarzach bocznych kościoła w Ustrobnej. Dziękuję komuś kto nas do tego inspirował i częściowo ufundował.

4

  Rodziców uczniów klas 1 – 8  szkół podstawowych w Bratkówce i Ustrobnej prosimy aby nie nabywali katechizmów i ćwiczeń do religii gdyż zostaną one zakupione.

6

Zapowiedzi…

7

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary  „Bóg zapłać” rodzinom: Pyzia Ewa, Jakubik Justyna, Gałuszka Małgorzata, Stefańska Ewelina, Kocur Maria, Misiak Piotr.   
   O posprzątanie  prosimy rodziny: Monika Lorens, Skórniewska Kazimiera, Wiewiórska Teresa, Pasterczyk Jerzy, Stefański Andrzej, Paczosa Iwona.