Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 26. 07. 2020

 

 1

   W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościół wspomina : śr – św. Martę, czt – św. Piotra Chryzologa / BD /, pt – św. Ignacego z Loyoli / K /sb – św. Alfonasa Marię Liguoriego / BD /.

2

W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

 3

   W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy dzieci. Ofiary z Mszy św. przeznaczone
są na konserwację i remont kościoła
/ składka inwestycyjna /.

 4

 Zbliża się  sierpień - miesiąc wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cudu nad Wisłą” w 1920 r., Powstania Warszawskiego  w 1944 r.  i powstania Solidarności w 1980 r. Kościół zachęca Polaków
do świadectwa abstynencji z motywów religijnych wychowawczych .

 5

   Informuje, że w już w tym roku może pojawić się problem wywozu śmieci z naszych cmentarzy. Oznacza to konieczność opłat za ich wywóz od właścicieli grobów na cmentarzach w Bajdach i Ustrobnej. Informacje na ten temat będą podane w późniejszym terminie.

 6

   W związku z pracami przy toaletach i salce katechetycznej chcemy wyczyścić dach na
remontowanym budynku. Jeśli ktoś chciałby pomoc w tej czynności to informuję, że próbę czyszczenia rozpoczniemy w piątek o godz. 1700. Kontynuować będziemy w sobotę od godz. 900. Gdyby ktoś chciał pomóc w innym terminie proszę o kontakt telefoniczny.

 7

   Informuję, że stojaki na rowery przy kościele w Ustrobnej będą stały we wnęce miedzy Kaplicą Jana Kantego a Kaplicą bł. Stanisława Starowieyskiego. Ułatwi to koszenie trawy trawnika.  

8

Zapowiedzi…

 9

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary „Bóg zapłać” rodzinom: Dziadosz Wanda, Mazur Jolanta, Piękoś Agnieszka,  Bożek Wiesława, Przybylska Martyna. 
   O posprzątanie  prosimy rodziny: Urszula Kędra, Zuzanna Bożek, Jolanta Bożek, Barbara Stanek, Teresa Piękoś, Bronisław Polar.