Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1. 08. 2021

1

   W tym tygodniu kalendarz liturgiczny kościoła wspomina: śr – św. Jana, Marię Vianneya /K/,  
pt – Święto Przemienienia Pańskiego.

2

   Rozpoczął się  sierpień - miesiąc ważnych wydarzeń patriotycznych: „Cudu nad Wisłą” w 1920 r., Powstania Warszawskiego  w 1944 r.  i powstania Solidarności w 1980 r. Kościół zachęca Polaków
do dobrowolnej abstynencji z motywów religijnych wychowawczych.

3

   Jutro możliwość zyskania odpustu zupełnego – Porcjunkuli - związanego z św. Franciszkiem z Asyżu. Można go zyskać pod zwykłymi warunkami.

4

   W środę, 4 sierpnia, wyruszy 44 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 630 przed kościołem farnym w Rzeszowie. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez Katolickie Radio VIA. Szczegóły /radiovia.com.pl/. W tym dniu po Mszy św.
i nowennie spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu.

5

  W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w Ustrobnej od godz. 1700w Bajdach od godz. 1715.

6

   W sobotę o godz. 1800  zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Po nim odprawiona zostanie Msza św.

7

   W przyszłą niedzielę w związku z nawałnicami i powodziami jakie dotknęły Polskę i niektóre kraje Europy przy naszych kościołach po Mszach św. będziemy kwestować do puszek a rzecz poszkodowanych. 

8

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary  „Bóg zapłać” rodzinom: Zajchowska Teresa, Król Agata, Piękoś Maria, Czekańska Bogusława, Król Agata, Pasterczyk Elżbieta.   
   O posprzątanie  prosimy rodziny: Pyzia Ewa, Jakubik Justyna, Gałuszka Małgorzata, Stefańska Ewelina, Kocur Maria, Misiak Piotr.