Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 5. 08. 2018

 

 1

   W tym tygodniu w kalendarzu  liturgicznym  Kościoła  przypada : pn –  Święto Przemienienia Pańskiego,  śr –  św. Dominika /K/,  czt –  św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein – Patronki Europy/, pt –  św. Wawrzyńca /DM/, sb –  św. Klary / Dz /.

2

   Dożynki Gminne  odbędą się w niedzielę, 12 sierpnia w Łękach Strzyżowskich . Rozpocznie je  Msza św.  sprawowana o godz. 1500 w obok Domu Ludowego w Łękach Strzyżowskich - Bartnem. Organizatorzy zapraszają delegacje z parafialne wraz z wieńcami.

3

   Zapraszamy Rolników i wszystkich korzystających z pracy rolnika na Dożynki Diecezjalne do Katedry Rzeszowskiej w niedzielę 26 sierpnia 2018 r. Plan uroczystości jest następujący: 1100 – Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebami z Parafii i Dekanatów Diecezji Rzeszowskiej. 1130 – Program słowno – muzyczny w wykonaniu młodzieży i scholi z parafii Nowy Żmigród. 1200 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Biskupa.
Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja.

4

  Rodziców uczniów klas 1 – 8 prosimy aby nie nabywali katechizmów i ćwiczeń do religii gdyż zostały one już zakupione i ujednolicone programowo.

5

   Za sprzątanie kościoła i poniesione koszty  Bóg zapłać rodzinom:    
Zofia Wesołowska, Stanisława Nowotyńska, Joanna Nowotyńska, Lidia Stec, Wiesław Pieniądz, Zbigniew Wiewiórski, Danuta Wewiórska.
    O posprzątanie prosimy rodziny: Stanisława Bardzik, Roman Bardzik, Krystyna Bardzik, Aleksandra Krężołek, Bożena Bardzik, Irena Bieryło.

6

   W minionym tygodniu zmarła mieszkająca w Krośnie, pochodząca z Bajd Kazimiera Lewszyk z domu Caban . Jej pogrzeb odbył się wczoraj na cmentarzu
w Ustrobnej.                                                                                              Wieczne odpoczywanie…