Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13. 09. 2020

1

   W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościóła obchodzi :
   pn – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego /KM/, wt – NM Panny Bolesnej, śr – św.  Męczenników Korneliusza /P/ i Cypriana/B/   czt – św. Roberta Belarmina /BD/i Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, /B/, pt – Święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski, sb – NMP z La Salette i   św. Januarego /BM/ .

2

   Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej w niedzielę 13 września br. kwestujemy do puszek na Ziemię Świętą. Została ona przeniesiona z Wielkiego Piątku, za adoracji krzyża, ze względu na pandemię.

3

    W czwartek 17 września kolejna rocznica ataku Związku Radzieckiego na Polskę  w 1939 r. Zachęcamy do modlitwy za poległych,  poszkodowanych oraz  za Ojczyznę.  

4

    W przyszłą niedzielę / 20. 09 /, z racji obchodzonego przez  Kościół w Polsce 54 - Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, kwestujemy  do puszek przy naszych kościołach, na rzecz  Katolickiego Radia „Via”. 

5

   W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie dla rodziców dzieci klas trzecich szkoły podstawowej który w 2021 roku przyjmą I Komunię Św. Spotkanie będzie miało charakter informacyjny.

6

  Informujemy, że otoczenie kościoła i domu parafialnego zostało objęte monitoringiem.

7

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary „Bóg zapłać” rodzinom:    
  Samborska Maria, Marciniak Irena, Rybicka Jadwiga, Pelczar Sylwia, Stefańska  Karolina, Dubiel Barbara.
   O posprzątanie  prosimy rodziny: Krasowski Kazimierz, Pawłowska Bożena, Lubaś Kazimiera, Warchoł Agnieszka, Krukowski Leszek, Beata Michalczyk.