Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29. 09. 2019

1

   W tym tygodniu w kalendarzu  liturgicznym  Kościoła  przypada : pn – św. Hieronima /KD/, wt – św. Teresy od Dzieciątka Jazus /Dz D/,  śr  –  wsp Aniołów Stróżów,
pt –  św. Franciszka z Asyżu / Z /,  
sb – św. Faustyny Kowlskiej / Dz /.

2

W poniedziałek po Mszy św. w związku z poświęceniem wieży zbiórka dla ministrantów.

3

   Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Na wspólną modlitwę serdecznie zapraszamy parafian:  dzieci, młodzież i starszych.
W Ustrobnej najpierw odprawiane będzie nabożeństwo różańcowe, po nim Msza św. W tym dniu uczniowie klas trzecich  w ramach przygotowania do I Komunii św. otrzymają różańce. Trzeciaków na tą liturgię zapraszamy wraz z rodzinami.

4

W środę po różańcu i Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu.

5

   W pierwszy czwartek miesiąca spowiedź w Bajdach od godz. 1715  - po niej Msza św. i nabożeństwo Różańcowe .

6

   W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w Ustrobnej od godz. 1700. W tym dniu kandydaci do sakramentu bierzmowania proszeni są o uczestniczeniew nabożeństwie różańcowym  i Mszy św. Spotkanie ma charakter liturgiczny.

7

W pierwszą sobotę zapraszany Was  na „różaniec fatimski”.

8

   W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100  Ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba dokona poświęcenia wieży kościoła parafialnego w Ustrobnej. Chociaż nie będzie homilii dla dzieci rozpoczniemy rozdawanie specjalnych obrazków na Msze św. z udziałem dzieci w poszczególnych miesiącach. Ofiary z Mszy św. przeznaczone są na konserwację i remont naszych kościołów  / składka  inwestycyjna  /.

9

    Za sprzątanie kościoła i poniesione koszty  Bóg zapłać rodzinom: Witkoś Wanda, Duda Małgorzata, Węgrzyn Marta, Wajda Barbara, Wałęga Wiesław, Feruś Alicja .
    O posprzątanie prosimy rodziny: Prugar Janina, Czaja Maria, Guzik Maria, Jasińska Lucyna, Czernicka Agata, Litarowicz Ewa.

10

   W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Adam Cygan z Bajd.
Jego pogrzeb odbędzie się jutro w Szebniach.
O godz. 1330 różaniec,  14 00 Msza św.                                                       Wieczne odpoczywanie…