Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6. 10. 2019

1

   W tym tygodniu w kalendarzu  liturgicznym  Kościoła  przypada :
pn – Wsp. NMP Różańcowej,  śr – św. Dionizego /B/ i Towarzyszy/MM/ i św. Jana Leonardiego  /K/ ,  pt –  św. Jana XXIII / P /,  sb – św. Jana Beyzyma /K /.

2

   Szkoła Podstawowa w Ustrobnej zaprasza wszystkich mieszkańców na zorganizowany przez uczniów „Festiwal Jesieni”. Początek imprezy dzisiaj /6. 10. 2019/ o godz. 1400
w budynku szkoły. W programie występy dzieci, domowe ciasta, zabawy i konkurencje sportowe. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zapraszają.

3

   Od jutra w naszych kościołach /w Bajdach i Ustrobnej / nabożeństwa
i Msze św
. w dni powszednie odprawiane będą o godz. 1700.W Ustrobnej o godz. 1700 odprawiane jest nabożeństwo różańcowe – po nim Msza św. W Bajdach najpierw Msza św.
- po niej różaniec. Na wspólną modlitwę  zapraszamy wszystkich parafian.

4

   W przyszłą niedzielę  obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie - chodźmy”.  Przy naszych kościołach będziemy kwestować do puszek z przeznaczeniem na żywy pomnik Jana Pawła II. 

5

   Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości poświęcenia wieży kościoła parafialnego. Gminie i Pani Sołtys za możliwość spotkania w Dworze Starowieyskich. Paniom z Akcji  Katolickiej i Caritasu za serce, czas
i poniesienie organizacyjnego  ciężaru uroczystości. Profesjonalnej ekipie z Bajd

za pomoc przy układaniu kostki odbojowej kościoła w Ustrobnej - również gorące podziękowania. Wszystkim za jakąkolwiek pomoc - Bóg zapłać.

6

    Za sprzątanie kościoła i poniesione koszty  Bóg zapłać rodzinom:.  Czaja Marta, Guzik Maria, Czernicka Agata, Litarowicz Ewa, Majchrowicz Krystyna, Zwiercan Urszula.
    O posprzątanie prosimy rodziny: Jasińska Lucyna, Piękoś Renata, Borek Agata, Lasota Małgorzata, Piotrowska Teresa.