Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11. 10. 2020

 

1

    W tym tygodniu  kalendarz liturgiczny Kościoła wspomina : wt – św. Honorata Koźmińskiego / Z /,
śr -  św. Kaliksta / PM / i św. Małgorzaty Marii Alacooque / Dz/, czt – św. Teresy od Jezusa /Dz. D/ ,
pt – św. Jadwigi Śląskiej /Z/, sb – św. Ignacego Antiocheńskiego /BM/.

2

   Od poniedziałku - codziennie w godzinach od ok 800 do 1300 - Pan Marek nasz parafialny organista roznosił będzie opłatki. Rozpocznie od Bajd -  Dębiny z zachowaniem bezpieczeństwa wynikającego z obecnej sytuacji.
Nie będzie wchodził do domów. Prosimy przyjęcie Pana Marka. Za grę w naszym kościele w ciągu roku nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia.

3

   We wtorek w naszej parafii oddamy cześć  św. Jana Pawła II. Znakiem jego obecności będą relikwie i obraz Świętego Papieża. Rozpoczniemy  o godzinie 1700.

4

    W czwartek, /15 października/ o godz. 1330,    w kościele pw. Św. Piotra i Św. Jana z Dukli w Krośnie, zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich dotkniętych dramatem utraty dziecka nienarodzonego.

5

W piątek  od godz. 1600 w Ustrobnej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania .

6

   Na cmentarzu parafialnym ze względu na prace przy nagrobkach pracujący /parafianie lub firmy przez nich zamawiane/ wycinają przęsła ogrodzenia cmentarnego. Takich przęseł wycięto trzy, aby skrócić sobie
drogę do miejsca wykonywanych prac. Działania takie niszczą oczywiście ogrodzenie na które parafianie zbierali fundusze. Dodatkowo po wykonanej pracy przęsła nie zostały z przyspawane. Przypominam, że żadne prace nie mogą być wykonywane na terenie cmentarza bez wiedzy zarządcy czyli proboszcza.
Dziękuję równocześnie panom którzy naprawili ogrodzenie doprowadzając je do właściwego stanu przed Uroczystością Wszystkich Świętych.    

7

   Informujemy, że zostały oddane do użytku toalety parafialne przy kościele w Ustrobnej. Wodę do sprzątania kościoła  zarówno ciepłą jak i zimną będziemy pobierać z toalet, a nie jak do tej pory z plebanii. Prosimy
o zachowywanie czystości w obiekcie, a grupy sprzątające kościół o zadbanie tam o czystość.

8

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary „Bóg zapłać” rodzinom:   Hawrot Dominika, Jagieła Zofa, Jurczyk Ewa, Szybka Wioletta, Stachowicz Czesława, Witkoś Stanisława.
   O posprzątanie  prosimy rodziny: Furtek Beata, Kędra Zofia, Pyteraf Renata, Rząsa Maria, Piróg Agnieszka, Kocur Małgorzata.