Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 7. 11. 2021

 

1

   W tym tygodniu  kalendarzu liturgicznym kościoła przypada: wt – Święto Poświęcenia Bazyliki Lateransńskiej, śr – św. Leona Wielkiego /PD/, czt – św. Marcina z Toures /B/, pt – św. Jozafata Kuncewicza /BM/, sb – św. Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna/M/.   

2

   W listopadzie zapraszamy  parafian na  modlitwę za naszych zmarłych -Wypominki”. Będziemy rozpoczynać Mszą św. – po niej dziesiątki Koronki do Miłosierdzia Bożego przeplatane będą imionami
i nazwiskami naszych  zmarłych.

3

   Pan Marek, nasz organista, od wtorku przed południem uda się z opłatkami  do Dębiny w Bajdach. Prosimy o życzliwe przyjęcie Pana Marka.

4

W środę po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu.

5

   W czwartek 11 listopada przypada 103 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Prosimy Parafian o modlitwę za poległych w walce o wolność Ojczyzny i zawieszenia na domach flag narodowych.

6

   W niedzielę, 14 listopada 2021 r. będziemy przeżywać XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Libanie.
 W związku z tym w przyszłą niedzielę przy naszych  kościołach będziemy kwestować do puszek na rzecz pomocy prześladowany w tym kraju wierzącym.

7

   Korzystając ze sprzyjającej pogody zachęcamy Parafian do uprzątnięcia  grobów swoich bliskich
z wypalonych zniczy, zużytych  ozdób i zwiędłych kwiatów na naszych cmentarzach.
Informuje, że jeszcze przed 1.11 zostały usunięte niepotrzebne słupy elektryczne z naszego cmentarza
w Ustrobnej.   

8

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary dziękujemy rodzinom: Wiesław Wałęga, Alicja Feruś, Martyna Półchłopek, Maria Czaja, Maria Guzik.            
   O posprzątanie  prosimy rodziny: Barbara Wajda,, Michał Piróg, Sylwia Szymkiewicz, Lucyna Jasińska, Agata Czetnicka, Ewa Litarowicz.

9

   W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Janiny i Eugeniusza Gardzinów z Bajd.
 Ich pogrzeb odbył się w  środe.                                                                                     Wieczne odpoczywanie …