Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jana Kantego w Ustrobnej


Ustrobna 3, 38-406 Ustrobna
tel. (13) 431 16 92
www.ustrobna.pl

 

puste strona gl

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 21. 04. 2019

1

   Niedziela Wielkanocna otwiera okres pięćdziesięciu dni, który pierwotnie nazywano Pięćdziesiątnicą, a dziś Okresem Wielkanocnym. Ponieważ cud Zmartwychwstania jakby nie mieści się w jednym dniu, dlatego też Kościół obchodzi Oktawę Wielkiej Nocy - przez osiem dni bez przerwy wciąż powtarza się tę samą prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał. Okres ośmiu dni traktowany jest jak jeden dzień, jako jedno święto, jako dzień najradośniejszy. Dlatego np., w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post w piątek.
   Ostatnim dniem oktawy jest Biała Niedziela, nazywana obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W ten dzień ochrzczeni podczas Wigilii Paschalnej neofici, odziani w białe szaty, szli w procesji do świątyni, by tam uczestniczyć w Mszy św. Jan Paweł II ustanowił ten dzień świętem Miłosierdzia Bożego. Jest to równocześnie Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca 74 Tydzień Miłosierdzia Bożego. Na Mszach św. / przy ołtarzu/ będzie można złożyć skarbonki wielkopostne.

2

W przyszłą niedzielę zmiana  tajemnic  różańcowych.

3

   Prosimy o opisanie grobów na cmentarzu parafialnym w Ustrobnej. Groby bezimienne
i zaniedbane będą likwidowane.

4

   Zapowiedzi …

 

 

5

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary  „Bóg zapłać” rodzinom: Kocur Małgorzata, Michalak Edward, Michalak Beata, Smoleń Mariusz, Żołna Agnieszka, Patla Dorota . 
O posprzątanie proszę rodziny: Słowik Małgorzata, Pasieka Anna, Halina Furtek, Dubiel Józefa, Król Kazimiera.