Ułatwienia dostępu

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23. 07. 2023

 

1

   W tym tygodniu  kalendarz liturgiczny Kościoła wspomina: pn – św. Kingę/dz/, wt – św. Jakuba Apostoła,  śr – św. Joachima i Annę, sb – św. Martę, Marię i Łazarza .

2

    W związku z przypadającym we wtorek wspomnieniem św. Krzysztofa i obchodzonym XXIV  Tygodniem św. Krzysztofa, patrona kierowców. W przyszłą niedzielę odbędzie się poświęcenie pojazdów. Przed naszymi świątyniami będą zbierane ofiary do puszek
z przeznaczeniem na środki transportu  dla misjonarzy - „jeden grosz za jeden kilometr”.

3

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.  

4

   Duszpasterstwo młodzieży organizuje w sobotę, 5 sierpnia br. spotkania dla młodzieży w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Lizbonie w czterech miejscach naszej diecezji. Są to: Gorlice, Jasło, Cmolas, Rzeszów. W programie: zabawy integracyjne, Msza św., modlitwa uwielbienia oraz transmisja spotkania Papieża Franciszka z młodymi w Lizbonie. Zapraszamy młodzież ale także rodziny na te spotkania. Szczegółowe informacje na plakatach w załącznikach oraz na stronie  www.mlodziez.rzeszow.pl 

5

     Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary „Bóg zapłać” rodzinom:   Bieryło Jacek, Szarek Marian, Bednarska Zofia, Barbara Olbrycht, Szarek Jan, Cynarska Bernadetta.

   O posprzątanie proszę rodziny: Grochmal Alicja, Łopatkiewicz Mariola, Urbowicz Piotr, Niemiec Barbara, Szarek Andrzej, Kumor Małgorzata.

 Prosimy wszystkich sprzątających, aby nie podlewać kwiatów.