Ułatwienia dostępu

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA Wniebowstąpienie Pańskie 12. 05. 2024

 1

   W tym tygodniu w  kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy: pn – św. NM Pannę z Fatimy, wt – św. Macieja Apostoła, czt – św. Andrzeja Bobolę /KM, Patrona Polski/, ndz - Zesłanie Ducha Świętego  /Zielone Świątki/.

2

   Dzisiaj, o godz. 1800 przy kapliczce na Wólce w Bratkówce odprawiana zostanie  Majówka.

 3

   Od dzisiaj rozpoczynamy Biały Tydzień. Ma on służyć wyciszeniu   i wspomagać pełne przeżywanie sakramentu Eucharystii. Wywodzi się z tradycji pierwszych chrześcijan, gdy nowi wierni Kościoła przez tydzień nosili białe szaty na znak swojego zjednoczenia z Chrystusem.
Na Msze św. i majówki  zapraszamy rodziny dzieci pierwszokomunijnych oraz wszystkich parafian.

 4

   W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym, w sali katechetycznej spotkanie grupy modlitewnej.

 5

   W czwartek, w Kościele w Ustrobnej, po nabożeństwie  majowym  i  Mszy św. próba dla uczniów klas czwartych  przed Rocznicą Pierwszej Komunii  św. Spowiedź dla uczniów i ich rodzin każdego dnia przed Mszą św.

6 W sobotę o godz. 13.00 próba scholki.

 7

   W przyszłą niedzielę o godz. 1100 przeżywamy Rocznicę I Komunii św. W tym dniu w naszej parafii będziemy gościć panów z Wspólnoty Maryjnej -Wojowników Maryi - którzy zwrócą się do nas z propozycją modlitwy.   

 8

Zapowiedzi …

 9

Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary „Bóg zapłać” rodzinom:  Halina Józefczyk, Renata Winter - Such, Halina Józefczyk,  Ewa Kędra, Krystyna Pasterczyk, Krzysztof Wnęk.  
O posprzątanie proszę rodziny: Pakla Marta, Gądela Małgorzata, Brońska Stanisława,  Nowak Jadwiga, Lawera Dorota.