Ułatwienia dostępu

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO Pięćdziesiątnica - Zielone Świątki 19. 05. 2024

 1

   W tym tygodniu w  kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy: pn – Święto NMP Matki Kościoła, ,śr. – św. Ritę, czt – św. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, pt - NMP Wspomożycielki Wiernych sb – św. Marię Magdalenę, ndz – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 

2

   Dzisiaj w kościele kończy się Okres Wielkanocny i możliwość przyjmowania Komunii św. Wielkanocnej. Rozpoczynamy czas zwykły odznaczający się zielonym  kolorem szat liturgicznych. O godz. 1800 przy kapliczce na Wólce w Bratkówce odprawiana zostanie  Majówka.  Zapraszamy.

 3

  W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym, kościele  spotkanie grupy modlitewnej w formie adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy serdecznie wszystkich potrzebujących takiej modlitwy.

 4

   W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.   

 5

W zakrystii jest do odebrania „Apostolstwo Chorych

 6

    Organizatorzy zapraszają na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 30 maja 2024 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie o godz. 19.00. Wstęp wolny.

 7 W czwartek 8. 06. 2024 odbędzie się wycieczka ministrantów i scholi do Energylandii w Zatorze. Zapisy u ks. Krzysztofa.

 8

   Obchodzimy 550 rocznicę śmierci Jana Kantego. Z tej racji parafia 22. 06. 2024. organizuje jednodniową pielgrzymkę do Kęt - miejsca urodzenia naszego patrona. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę. Chętnych zapraszamy.

 9

Zapowiedzi …

 

10

   Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary „Bóg zapłać” rodzinom:   
 Gądela Małgorzata, Pakla Marta, Katarzyna Malewska, Brońska Stanisława, Nowak Jadwiga, Lawera Dorota.  
   O posprzątanie proszę rodziny: Monika Lawera, Katarzyna Płatek, Ewa Marczak, Katarzyna Więcek, Adam Stachowicz.