Ułatwienia dostępu

IX NIEDZIELA ZWYKŁA 2. 06. 2024

1

   W tym tygodniu w  kalendarzu liturgicznym Kościoła wspominamy: pn – św. Karola Lwngę i Towarzyszy /MM/ , śr – św. Bonifacego /BM/,
pt – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,  sb – wsp Niepokalanego Serca NM Panny.

 2

  W środę po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu.

 3

   W czwartek  zakończenie Oktawy Bożego Ciała połączone poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci. Na liturgie zapraszamy parafian szczególnie rodziców z dziećmi. Po Mszy św. i błogosławieństwie dzieci spotkanie grupy modlitewnej w formie adoracji Najświętszego Sakramentu.    

 4

   W pierwszy piątek miesiąca  spowiedź w Bajdach od godz. 17.30 w Ustrobnej od godz. 17.00. Tego dnia po Mszy św. spotkanie uczniów klas siódmych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania 

 

 5

   Z racji 550 rocznicy śmierci Świętego Jana Kantego organizujemy  pielgrzymkę autokarową do Kęt miejsca narodzenia naszego patrona. Odbędzie się ona w sobotę 22 czerwca 2024. Wyjazd z  parkingu pod kościołem o godz. 6.00. O godz. 12.00 uroczysta  Msza św. Jubileuszowa i poczęstunek dla pielgrzymów. Nie planujemy zwiedzania innych miejsc. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Przy zapisie podajemy:
- nazwisko i imię,  numer PESEL,  numer telefonu.

 6

   W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy seniorów i wszystkich chorych parafian którym zdrowie pozwala przybyć do świątyni. Będziemy przeżywali parafialny dzień chorych. Pozostających w domach zachęcamy do łączności poporzez media.

 

 7

   Składam serdeczne podziękowania rodzinom Państwa Nowaków i Stefańskich oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowanie Ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję za poświęcony czas i włożone serce w to piękne dzieło. Panom strażakom za pomoc w procesji oraz scholii za śpiew na liturgii. Wszystkim Bóg zapłać.

 

 8

    Za sprzątanie kościoła i złożone ofiary „Bóg zapłać” rodzinom: Barbara Stefańska, Helena Hibowska, Agata Górak, Danuta Krajewska, Elżbieta Kilar.
O posprzątanie proszę rodziny: Artur Witkoś, Michał Krok, Michał Zajchowski, Dorota Sikora, Barbara Lidwin, Kazimiera Lidwin.